Praktický nábytok do kúpeľne

0

Kúpeľňa je miestom, kde si vychutnávame chvíle relaxu, načerpávame novú energiu a špeciálnu starostlivosť venujeme i svojej kráse. Potrebujeme však, aby kúpeľňa bola príjemným miestom, na ktorom sa snúbi funkčnosť a krása. Nábytok do kúpeľne musí prejsť náročným výberovým konaním. Nezaujíma nás len jeho dizajn, ale i jeho odolnosť. Očakávame, že zvládne v prostredí s vysokou vzdušnou vlhkosťou dlho krásny a funkčný. Ako vybrať ten najlepší nábytok do kúpeľne a čo by ste mali o zariaďovaní tohto miesta vedieť? Všetko potrebné vám prezradíme v našom dnešnom článku.

Výber nábytku v kúpeľni vyžaduje minimalizmus

prakticky nabytok do kupelne

Ako už spomíname v predchádzajúcich riadkoch, kúpeľňa je miestom s vysokou vzdušnou vlhkosťou. Nepokúšajte sa tu teda umiestniť veľké množstvo nábytku alebo staviť na zbytočne rozmerný úložný priestor. V kúpeľni by sa mali nachádzať len veci, ktoré tu nevyhnutne potrebujete – kôš na špinavú bielizeň, skrinka, zrkadlo, pár poličiek. Odporúčame vám zbytočne tu neskladovať ani množstvo kozmetických prípravkov.

Zaujímavosť:

Vedeli ste napríklad, že kúpeľňa predstavuje to najhoršie možné miesto na umiestnenie parfumov a toaletných vôd? Vysoká vzdušná vlhkosť a teplo sú zodpovedné za postupnú degradáciu zloženia, zníženú výdrž vône alebo jej úplnú zmenu. Parfum by ste mali skladovať na suchom a tmavom mieste – napríklad vo svojom šatníku.

Voľte len nábytok priamo určený do kúpeľne

kupelnovy nabytok

Nábytok do kúpeľne nie je len bežným nábytkom. Vo väčšine prípadov sa pri kvalitnom nábytku do kúpeľne stretávame s odolnejšou povrchovou úpravou i masívnejším prevedením, ktoré dokáže spoľahlivo odolávať podmienkam prostredia. Kovové časti sú vytvorené veľmi často z hliníku, ktorý na rozdiel od železa nepodlieha korózií. Voda je v kúpeľní všadeprítomná, a tak je oveľa praktickejšie zvoliť kov, ktorý nehrdzavie, než sa snažiť kovové časti ochrániť rôznymi nátermi alebo úpravami.

Častým problémom však býva, že množstvo ľudí volí nábytok, ktorý nebol pôvodne do kúpeľne určený. Potom sa stretávame so poškodeniami v podobe praskajúceho náteru, hrdze alebo vzniku plesne na menej používaných a ťažšie prístupných miestach. Pri zariaďovaní vždy voľte len nábytok, ktorý bol do kúpeľne priamo určený.

Kúsky, na ktoré by ste nemali zabudnúť:

  • Zrkadlová skrinka – veľmi efektívne kombinuje dva kúsky nábytku (zrkadlo a úložný priestor). Úzky úložný priestor za zrkadlom vám umožní jednoducho uschovať veci, ktoré by sa v priestranných skrinkách stratili
  • Skrinka pod umývadlo – skvelá možnosť ako uschovať väčšie kozmetické produkty alebo čistiace prostriedky, ktoré chcete mať vždy po ruke
  • Kúpeľňový regál – ak vám nevyhovuje priestrannosť predchádzajúcich dvoch kúskov, regál kombináciu skvelo doplní. Môžete do neho uschovať i čisté uteráky pre svojich hostí

Pri zariaďovaní kúpeľne sa nechajte viesť funkčnosťou a jednoduchým dizajnom. Náročné prostredie s vysokou vlhkosťou vzduchu nepredstavuje ideálne podmienky pre nábytok. Preto voľte vždy nábytok priamo určený do kúpeľne. Dobrým pomocníkom pri zariaďovaní sa môže stať minimalizmus.


Share.

Leave A Reply