Na čo nezabudnúť pri zariaďovaní novej kuchyne

0

Zariaďovanie novej kuchyne je radosť. Získavame nový kút v domácnosti, ktorý nám prípravu obľúbených jedál značne zjednoduší. Najbližšie týždne bude priťahovať náš zrak ako magnet a my budeme mať zakaždým radosť. Aspoň v prípade, že zariadime všetko správne. Kuchyňa je mimoriadne komplexná a náročná zostava, ktorá si vyžaduje všetko do detailov premyslieť. Vyžadujeme funkčnosť i dobrú organizáciu, ktoré budú kráčať ruka v ruke s nadčasovým a moderným dizajnom. Ak ste sa práve pustili do zariaďovania novej kuchyne, máme pre vás pár tipov, na ktoré by ste rozhodne nemali zabudnúť.

Každá vec musí mať svoje miesto

Čo všetko sa vo vašej kuchyni nachádza? Plánujete zaradenie nových spotrebičov, alebo máte už v tej starej všetko, čo potrebujete, a v prípade novej kuchyne ide len o nový dizajn? V tomto ohľade je veľmi dobrým krokom spoľahnúť sa na radu odborníka. Ten vám pomôže naplánovať kuchyňu funkčne a nezabúda ani na kľúčové otázky, ako je napríklad pozícia kávovaru, umývačky riadu či rúry na pečenie.

Rovnako sa pred kompletizáciou návrhu ubezpečte, že je vo vašej budúcej kuchyni dostatok miesta na riad i potraviny. Nie je nič horšie, ako keď vaše obľúbené nástroje nemajú miesto a musia bojovať s potravinami. Kuchyňa tak stráca svoju funkčnosť a vy budete stále zas a znova bojovať s nedostatkom priestoru, ktorý úplne zničí vašu radosť z novej kuchyne.

Doprajte svojmu kuchynskému kútu dostatok svetla

V kuchyni sa rozhodne nesnažte o kompromisy s osvetlením. Myslite na celkové osvetlenie priestoru a zároveň sa snažte zabezpečiť i priame svetlo nad kuchynskou doskou. Ideálne je, ak využijete svetelné lišty priamo nad pracovnou doskou. Tento krok je funkčný, estetický a pri varení i jednoduchej príprave jedla ho rozhodne oceníte.

Pri rozpočte na kuchyňu rátajte i s rezervou

Pri zariaďovaní kuchyne nestavte všetok svoj rozpočet. Rátajte s malou rezervou, ktorá bude predstavovať minimálne 10% vášho celkového rozpočtu. Vždy musíte rátať s tým, že sa vám zapáči niečo nové alebo budete chcieť investovať do kvalitnejšieho zariadenia. Pri zariaďovaní novej kuchyne je nevyhnutné poznať svoj vlastný rozpočet. Bez neho tápete a renovácia či zariaďovanie sa môže zbytočne finančne navýšiť.

Skvelo pomáha i spísanie si jednotlivých položiek a určenie ceny, ktorú do nich chcete investovať. Mať však svoju rezervu sa vždy oplatí.

Pri zariaďovaní novej kuchyne sa vždy oplatí mať po ruke skúseného odborníka. Ak využívate kuchynský plánovač dostupný online, je fajn zvážiť rozmiestnenie spotrebičov a úložných priestorov tak, aby si vzájomne neprekážali (rúra na pečenie blízko poličky s čokoládou a vecami na pečenie napríklad nie je dobrým nápadom). Pri plánovaní kuchyne sa naozaj oplatí rozmýšľať dopredu.

Share.

Leave A Reply