Moderné dekorácie do bytu

0

Na vytvorenie pocitu domova nepostačuje len vybrať nábytok, ktorý potrebujete. Ak stále hľadáte tie správne drobnosti na dotvorenie jeho atmosféry, možno vám pomôžu naše tipy na moderné dekorácie do bytu.

Obraz na stenu, či poličku

Obraz na stene dokáže vyjadriť, kým ste.

Vaše návštevy môžete zaujať nielen originálnym kúskom — dnes už obraz na stene nemusí byť ručne maľovaný. Zvoliť si môžete abstraktné aj konkrétne motívy, pop art alebo 3D obrazy. Trendom pre moderný interiér sú tiež zväčšené umelecké fotografie a viacdielne obrazy.

Pohrajte sa so svetlom

Moderná domácnosť je charakteristická dostatkom svetla. Do každej miestnosti preto okrem hlavného svietidla vyberte niekoľko doplnkových. Nemusia však slúžiť len na zlepšenie svetelných podmienok. Vhodne rozmiestnené svietidlá dokážu dotvoriť atmosféru alebo zvýrazniť niektoré dizajnové prvky. Veľmi štýlovo pôsobia LED pásy na spodnej hrane postele alebo na poličkách v knižnici aj dekoračné svietidlá v obývacej izbe. Veľa spraví tiež taká maličkosť, ako je nové tienidlo na lampu.

Dekorácie pre romanticky naladených

Milujete romantiku pri šálke čaju či kakaa? Potom vám už k dokonalosti príjemného večerného posedenia zostáva len malý krôčik. Medzi moderné dekorácie do bytu patria keramické, betónové a kovové svietniky na čajové sviečky. Ich jednoduché tvary dokonale zapasujú k vášmu nábytku. Na výber máte tiež sezónne motívy, ktoré vdýchnu vášmu domovu vianočnú náladu i sviežosť leta.

Prírodné materiály

Moderné dekorácie do bytu môžu priniesť do interiéru kúsok prírody. Postačí len niekoľko maličkostí, ako sú dekoračné kamene, mušle alebo kúsky kôry a šišky. Môžete ich využiť na vytvorenie vlastných aranžmánov na poličke, svietnikov alebo sezónnych doplnkov. Hand made výrobky sú navyše trendy a vytvoríte si tak jedinečný kúsok, aký inde nenájdete.

Komfort i dekorácia v jednom

moderne dekoracie do bytu - vankuse

V obývacej izbe ale aj spálni či detskej využite vankúše. Práve textilné doplnky dokážu jedinečným spôsobom oživiť dizajn každého priestoru. Výhodou je tiež možnosť ich obmieňania. Pokojne aj podľa aktuálnej nálady. Pozor! Každý člen domácnosti rýchlo zistí, že sú nesmierne pohodlné. Aby ste sa nemuseli pri pozeraní televízie o ne neustále hádať, zakúpte si ich hneď viac.

Dekorácie s luxusným dizajnom

Dizajnové kúsky s luxusným vzhľadom vám prinesie napríklad sklo. Pre kvety vyberte sklenenú vázu a na servírovanie drobného občerstvenia sklené misky. Hľadáte niečo originálne? Potom je sú tu dizajnové zrkadlá. K modernému štýlu veľmi pekne zapasuje zrkadlo bez rámu, zrkadlová mozaika alebo zrkadlá v rôznych netradičných tvaroch. Takéto kúsky zaujmú na prvý pohľad a doslova pozdvihnú vzhľad celej miestnosti.


Share.

Leave A Reply