Inšpirácie na postelnú bielizeň pre deti

0

Pohodlie, dotyk príjemného materiálu i roztomilé vzory. Slová, ktoré veľmi spoľahlivo a trefne definujú detskú posteľnú bielizeň. Pre deti však predstavujú posteľné obliečky oveľa viac. Objavujú na nich svojich obľúbených hrdinov, ktorí ich potom sprevádzajú až do ríše snov. V snoch s nimi môžu prežiť dobrodružstvá, ktoré väčšinou nachádzajú len na stránkach kníh alebo v obľúbených filmoch. Výber detskej posteľnej bielizne však dokáže rodičov v mnohých oblastiach potrápiť. Sú vhodnou možnosťou lacné posteľné obliečky, alebo by ste sa im mali oblúkom vyhnúť? Odpoveď i na túto otázku vám prezradíme v našom dnešnom článku.

Materiál, ktorý sa jednoducho čistí a zabezpečí deťom pohodlie

Krásne farby i roztomilé vzory môžeme objaviť na mnohých druhoch obliečok.

Chlapčenské posteľné obliečky sa vyznačujú tmavšími farbami a prítomnosťou obľúbených hrdinov. Pre dievčatá sú zas typické svetlejšie farby.

Skôr, ako sa začnete zaoberať prevedením a dizajnom, spoznajte samotný materiál. Deti sú plné života a rady objavujú. Spolu s ich objavmi rastie i pravdepodobnosť vzniku nevítaných návštevníkov v podobe škvŕn. Je to úplne v poriadku, ak zvolíte materiál, ktorý sa jednoducho udržiava čistý.


Náš tip: Detské obliečky s vesmírnym vzorom značky Matějovský


Skvelou voľbou sú bavlnené posteľné obliečky detské, ktoré môžete vždy jednoducho udržať bez škvŕn. Naopak sa radšej vyhnite obliečkam, ktoré je možné čistiť len chemicky. Detská pokožka je veľmi citlivá, a preto vyžaduje jemné pracie prostriedky. Na druhej strane je však chemická údržba posteľnej bielizne i mimoriadne časovo a finančne náročná. Prírodné materiály (ako bavlna) sa pýšia priedušnosťou, jemnosťou i jednoduchou údržbou.

Roztomilé vankúše, ktoré najmenších ochránia pred zlými snami

Doplnky sa nevyhli ani oblasti detskej posteľnej bielizne. Roztomilé vankúšiky v podobe medvedíkov či iných bytostí vyrobených z príjemných materiálov, dokážu deťom pomôcť zaspať. Zároveň môžu vystupovať vo vašich rozprávkach na dobrú noc a počas temných snov sa zahrať na ochrancov, ktorí spoľahlivo vyženú nočné mory z detskej izby. Malý kamarát sa môže premeniť na hračku na hranie, kamaráta na objímanie i pohodlný vankúšik. Odporúčame voliť vankúšiky vyrobené z príjemného materiálu.

Lacné detské obliečky – nemusia byť vždy krokom vedľa

Výhodná cena detských obliečok rozhodne nemusí hneď navodiť atmosféru nekvalitného výrobku. Bavlnené posteľné obliečky pre deti sú dnes dostupné v mnohých prevedeniach. Pri výbere sa skôr zamerajte na kvalitu materiálu a celkové spracovanie produktu. To vám dokáže oveľa viac povedať o kvalite, ako cena.

Pri výbere posteľných obliečok detských nezabudnite do celého procesu zapojiť i deti. Spoločne sa túlajte naprieč rôznymi vzormi a vyberte to, čo bude pre vaše deti najlepšie. Zaistíte tak, že sa budú do postele tešiť. Rovnako máte možnosť spoznať ich vkus i momentálne preferencie.


Share.

Leave A Reply