Ideálne doplnky do spálne

0

Spálňa je miesto, kde si každý rád vytvorí príjemnú atmosféru. Samotné zariadenie preto nebude stačiť. Útulnosť, vďaka ktorej sa budete počas spánku cítiť ako v bavlnke, jej dodajú doplnky do spálne.

Vyberte si závesy

Závesy plna v spálni nielen dekoračnú funkciu. Ak vám aj pri stiahnutých žalúziách preniká dovnútra svetlo z ulice, využijete ich tiež na zatemnenie miestnosti. Závesy vám tak prinesú kvalitnejší spánok.

Pri výbere sa zamerajte textúru materiálu a jeho farbu. Pre dôkladné zatemnenie vyberajte hustejšie materiály. Ak budú závesy plniť len dekoračnú funkciu, môžete zvoliť niečo jemnejšie.

Závesy tiež dokážu celkom zmeniť atmosféru. Hladký zamat dodá miestnosti nádych luxusu a hravé vzory ju oživia. Ľahké látky vnesú do priestoru vzdušnosť.

Farbu závesov odporúčame zvoliť z odtieňov, ktoré nepovzbudzujú k aktivite. Vhodná je modrá, ktorá upokojuje alebo zelená pre jej schopnosť navodiť pocit harmónie. Vybrať môžete tiež hnedú farbu, ktorá vytvára pocit bezpečia domova. Využiť je možné tiež jemnejšie odtiene červenej, žltej a oranžovej. Tu však pozor, aby neboli priveľmi sýte.

Textilné doplnky do spálne jednoducho patria

doplnky do spalne - vankuse

Textil dodáva spálni jedinečné čaro. Doplnky do spálne v podobe vankúšikov na posteli a teplej deky zloženej na jej okraji priam vyzývajú k odpočinku. Môžete ich využiť aj na oživenie celej miestnosti. Stačí, ak zvolíte kontrastné farby k nábytku. S množstvom farieb to však nepreháňajte a využite len dva alebo tri príbuzné odtiene. Ak máte radi pestrosť, sú tu rôzne vzory. Módne trendy prajú aj kombináciám. Pokojne skombinujte štvorčeky, vlnovky a bodky. Dôležité je len to, aby boli v príbuznej farbe.

Koberec nesmie chýbať

Predstavte si tú pohodu, keď sa ráno zobudíte a pri vstávaní z postele sa vám nohy zaboria do mäkučkého koberca. Do spálne preto vyberajte koberce s dlhým vlasom. Čo sa farieb týka, dôležité je jeho zladenie s ostatnými prvkami. Máte radi výrazné vzory? Potom sa iste stane dominantným prvkom miestnosti.

Share.

Leave A Reply